קונג פו (קונג פו) היא אחת הצורות העתיקות ביותר של אומנויות לחימה והיא מתורגמת לרוב כ"עבודה קשה ". טאה קווון – דו וטקוונדו הן שתי אומנויות הלחימה הנפוצות ביותר בעולם.

הם נהוגים במדינות רבות ברחבי העולם

בין אם בארצות הברית, אירופה, אסיה, אפריקה, אמריקה הלטינית או המזרח התיכון. ניתן לחלק את אומנויות הלחימה הלא חמושות לשלוש קטגוריות: אלה המתמקדות באימון אגרוף, אלה המתמקדות בהיאבקות, ואלה המטופלות באזור זה ולעתים קרובות מתוארות כאומנויות לחימה היברידיות. ישנה גם קטגוריה של אומנויות לחימה הנקראות אומנויות לחימה מעורבות (MMA), המשתמשת בשילוב של טכניקות לחימה והתנגדות כמו ג'יו-ג'יטסו, קראטה, ג'ודו וקונג פו. אומנויות לחימה יפניות, שפירושן ביפנית "עבודה קשה" או "התנגדות", משתמשת במגוון טכניקות בכדי להשיג את מה שמכונה לפעמים אי-התנגדות, כמו ג'וג'יטסו.

אומנויות לחימה סיניות המשתמשות בסגנונות לחימה רבים הכוללים שילוב של אגרופים

בעיטות, אגרופים וצורות אחרות של אי-התנגדות, כגון קראטה, קונג פו וג'יו-ג'יטסו. הפקידו ניצב אי שם באמצע ונושא דמיון בולט לקווון-דו וטאי-טאי, כמו גם לשלל טכניקות אחרות של אומנויות לחימה.
לעוד פרטים בנושא של אומנויות לחימה וחברת שמירה מומלץ להעיף מבט ב- securityworld.co.il

כמו אומנויות לחימה אחרות

תלמידי קנדו לומדים צורות שונות הנקראות קאטה ומשתתפים גם בתחרויות ספרינג וגידור. כמה אלמנטים של ג'יו-ג'יטסו השתלטו גם הם, באופן מלא או חלקי, על ידי צורות אחרות של התנגדות, כמו קראטה, קונג פו וטאי-טאי. אמני לחימה אלה מתחרים בווריאציות מודרניות של אמנות הלחימה, אשר כוריאוגרפיות וכוללות תחרויות בהשפעת ריקוד וטריקים כאלה.

טאקוונדו שונה מאומנויות לחימה כמו קראטה בכך שהוא משתמש בבעיטה אחורית המאופיינת במידת דיוק ודיוק גבוהה

כמו גם במגוון רחב של תנועות ותנועות. בעוד כמה אומנויות הלחימה הוותיקות רק מטרת הלחימה, אך הג'ודו מציע גישה הוליסטית הרבה מעבר לאימון אומנויות לחימה. להלן רשימה של 180 אומנויות לחימה, החל מסגנונות ידועים כמו קראטה, קונג פו, ג'יו-ג'יטסו, טאי-צ'י וקראוו מאגה ועד סגנונות לא ברורים וסתומים כמו קטאנה וטאויאקי. אני מקווה שמידע זה יעזור לך למצוא את סגנון אומנויות הלחימה או את בית הספר לאומנויות לחימה המתאים לך. הוא גם מחלק את המידע על ידי אומנויות לחימה, בין אם הוא פותח באמריקה, יפן, סין או קוריאה או הוקדש לאומנויות לחימה מזוינות או מתמודדות. לחץ על הקישורים למטה כדי ללמוד עוד על כך – היכרות מעמיקה עם הסגנונות והסגנונות השונים של ג'ודו, קונג פו, ג'יו – ג'יטסו, טאי צ'י ו krav maga, כמו גם סגנונות אחרים.

Tae

kwon – do הוא, כמו אומנויות לחימה רבות אחרות, אחת הצורות הפופולריות ביותר של אומנויות לחימה בארצות הברית. זוהי מערכת התמודדות היברידית ומשתמשת באותם עקרונות בסיסיים של ג'יו – ג'יטסו וקראוו מאגה, אך שונתה לשימוש במגוון כלי נשק, כמו חרב הקראטה, חרב הקונג פו וחרב הטאי צ'י. זהו למעשה סגנון win-win המתמקד בהגשה והגשה, כמו גם מגוון של מיומנויות וטכניקות אחרות.

מצד שני

ראיתי מערביים רבים פונים לאומנויות לחימה אסיאתיות, וכנראה שמקלה על ידי העובדה שהיא נחשבת לצורה מתקדמת יותר של אומנויות לחימה מאשר קראטה או קרב מגע. הסיבה לכך היא שזה כנראה מוסיף מימד רוחני לתרגול האימונים, דבר שחסר בו אומנויות הלחימה הקוריאניות. הוא נחשב גם לאחד מצורות הלחימה המתקדמות ביותר בארצות הברית, עם יכולת להתאמן עם נשק מסוים.

מספר אומנויות לחימה הותאמו למטרות הגנה עצמית

והאנשים בהן בדרך כלל מתאימים יותר פיזית מאשר עמיתיהם בצורות לחימה אחרות. הזכרתי הגנה עצמית וכושר גופני, אבל לאמני לחימה יש כושר טוב יותר כשהם במצב טוב. נראה כי אין שום סיבה לכך, אלא שאין שום תקן מקובל לגדול באותו אופן כמו צורות אחרות של אומנויות לחימה, כמו טאי קווון. הכיבוש היפני, הוא פרח והוראת אומנויות הלחימה האחרות תרמה לפופולריות שלו.

מה שמבדיל בין אומנויות הלחימה במזרח אסיה לבין אומנויות הלחימה האחרות הוא ההשפעה של הדאואיזם והזן בודהיזם. אומנויות לחימה צבאיות הוא שילוב של הצבא ששימש בעבר ואומנויות הלחימה שהתפתחו ממנו, כמו טאי קווון דו.

עולם הביטחון- חברת אבטחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *